PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689945}

Banaz: historia miłosna

Banaz: A Love Story
7,3 306
ocen
7,3 10 1 306

Honorowe zabójstwo Banaz
powrót do forum filmu Honorowe zabójstwo Banaz

Co za kultura....

ocenił(a) film na 8

Jak można nie mieć sumienia? Żeby zabijać własną córkę?
Jeżeli ich allah to akceptuje i na to pozwala to nie szanuję takiego boga, a wręcz nim gardzę.
Każda religia i denominacja ma swoje prawa i w większości są w nich ludzie źli i dobrzy, ale
tutaj takie zachowanie zasługuje tylko i wyłącznie na całkowite potępienie.

Banaz R.I.P. [*][*][*][*][*][*][*][*][*]

:(

immanuel

a może jakieś zaznaczenie że to spojler|?

menysek

no właśnie !

ocenił(a) film na 8
menysek

Skoro to fil dokumentalny, to jak można mówić o spoilerze? Nie wierzę, że nikt wcześniej nie słyszał o historii Banaz, niedawno była rocznica jej zabójstwa i nawet polskie media o tym wspominały. Myślę, że o spoilerach można mówić w kategoriach filmów fabularnych, a nie dokumentalnych, bo w tym przypadku, na forum, nie można inaczej się wypowiadać, niż przywoływać realnego kontekstu historii, to znaczy mówić o zabójstwie już na początku. Menysek mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.

ENPS

Pewnie słyszałam, ale nie skojarzyłam faktów, nie wiem, czy masz rację - dokument też warto oglądać ze świeżą głową ;)

ocenił(a) film na 8
menysek

Z jednej strony tak, jednak z drugiej dobrze znać kontekst tego, co będziesz oglądać. Dobrym pomysłem na to, jest np. wstęp Ewy Ewart przed każdym filmem dokumentalnym w TVN24 albo TVN24BIS. Masz ogląd na to, co zobaczysz :)

menysek

do "Karola który został papieżem" też potrzebowałaś spoilerallert? Przeraża mnie brak wiedzy u niektórych, a niby pokolenie social media

ocenił(a) film na 7
immanuel

do tego nieudolność policji i chyba założenie, że w sprawy 'honorowe' wśród mniejszości narodowych nie specjalnie należy się mieszać
swoją drogą w filmie nie wspomniano nic o konsekwencjach - czy i jakie ponieśli za zlekceważenie problemu funkcjonariusze. Deklaracje, jakie wystosowała policja już po nagłośnieniu sprawy, że zostały zwiększone patrole i wprowadzone nowe procedury w podobnych sprawach to trochę za mało.

Larii

Straszne :( Banaz to widać była mądra kobieta, chodziła na policje, dostarczała dowody i nic! Gdyby nie to mogłaby żyć szczęśliwie, inteligentna, wspaniała kobieta, wiedziała, że życie nie powinno tak wyglądać. Jak można do tego coś takiego zrobić swojemu dziecku, coś strasznego :( Oglądam teraz i czuję smutek, bezsilność, to takie smutne. Brak słów.

immanuel

Musimy znac roznice miedzy kultura a popelnianoem zbrodni. Allah nie kaze zabijac to ci muzulmanscy szowinisci sobie takie prawo daja. Na youtube jest dokument po angielsku ktory pokazuje jak Banaz jest przesluchiwana itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones