PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96506}

Ray

7,9 55 208
ocen
7,9 10 1 55208
6,8 17
ocen krytyków
Ray
powrót do forum filmu Ray

Ten film dla mnie to nie porozumienie :(
Jak ktoś taki jak Jamie Foxx mógł zagrać wielkiego Raya? Wirtuoza jazzu i soulu?

Pomyłka.
Gdyby nie ten fakt film byłby piękny.

transformator3d

No i żeby nie było dałem mu 5/10
Na szczęście postać Foxxa nie rozwaliła się na ekranie i mogę dojrzeć inne plusy jak m.in oczywiście muzyka.
Nie żałuję czasu jaki poświęciłem temu filmowi bo odświeżyłem sobie stare przeboje Charlesa.

ocenił(a) film na 10
transformator3d

Jamie Foxx genialnie wykonał swoją robotę. Nie wiem jakie masz do niego zarzuty.
Powiedz kogo ty byś widział w tej roli.

badkenny

Wiesz kurde 50 centa.
Na pewno był ktoś na Castingu kto się nadawał.
Nie musi to być wcale znana osoba - byle nie ON!

ocenił(a) film na 10
transformator3d

To uzasadni chociaż czemu nie on?:)
Co go tak nie lubisz ??:)

badkenny

Nie cierpię jego stylu bycia. Jego głupich zachowań (zapłaciłby cały cash za randkę z Janet Jackson -_-). W ogóle. Nie wiem czym mnie zraził. Po prostu czasem trafiają się takie osoby które już się nie trawi.

użytkownik usunięty
transformator3d

mozna kogos nie lubic za jego zachowanie, ale to jaki jest nie wyklucza tego, że jest naprawde dobrym aktorem.

użytkownik usunięty
transformator3d

No tak jak było z Jennifer Hudson. Pierwszy film i pierwszy oscar :)

ocenił(a) film na 9
transformator3d

Ray Charles to przede wszystkim wirtuoz bluesa, to po pierwsze, po drugie Jamie Foxx był genialny!

sten44

Uczepił się rzep psiego ogona...

Po pierwsze: mów co chcesz ale większość jego płyt to przede wszystkim soul... Skłonność do brzmień bluesowych miały tylko jego przeboje :>

Po drugie: Uważaj co chcesz, ja tam typa nie lubię dlatego ta kreacja mi się nie spodobała.

A po trzecie to na te tematy już się rozpisywałem... wyżej.

ocenił(a) film na 8
transformator3d

Powiem tak. Na dodatkach masz historię filmu. Był kręcony 15 lat przy udziale samego Raya. To on brał udział przy wyborze aktora. Fox miał troszkę do czynienia z muzyką i przede wszystkim spasował Rayowi swoim charakterem i osobowścią. Nieźle zagrał, szczególnie że to nie jest łatwa rola zagrać ślepego, niezwykle charakterystycznego muzyka, gdzie pół filmu to sceny "muzyczne". Pozdro. Chylę czoło przed Foxem. Śwetna rola, zresztą jak w Jarheadzie, czy też w Miami Vice.

ocenił(a) film na 10
Getos

Zgadzam sie w 100% nie wiem co ten czlowiek chce od Foxa film byl swietny dla mnie to jak koncert polaczony z ekranem, na ktorym jest historia tego geniuszu

użytkownik usunięty
transformator3d

Ray miał swój charakterystyczny uśmiech. Gdy sie ogląda jego wystepy ten człowiek promienieje pozytywna energią. Wystarczy zobaczyc ten uśmiech i juz jest sie w magicznym świecie jego muzyki. I Jamie wg mnie zagrał rewelacyjnie. Uśmiechał sie tak jak Ray! :)

ocenił(a) film na 9
transformator3d

Nie wiem, czy wiesz, ale sam Ray wybrał Foxxa do tej roli, tak samo, jak zaakceptował zmiany w scenariuszu. Poza tym Ray podjął tą decyzję po wspólnej grze Jamie Foxxem na fortepianie. Sama rola tak samo zresztą, jak i pozostałe jest fenomenalna. Ruchy, gesty. Cały Ray. Poza tym właśnie się bardzo pozytywnie zaskoczyłem, gdy zobaczyłem ten filmik http://pl.youtube.com/watch?v=Q8Tiz6INF7I&feature=related. Chórek jest identyczny, jak w filmie. Aha. I polecam wersję rozszerzoną. Tam dopiero widać geniusz aktorstwa. ;)

ocenił(a) film na 10
Michlik

No tylko ze w filmie 3 osoby w chórku ale ok tak czy inaczej musiała się pojawić ta scena w tym filmie jak amen w pacierzu wiec niewiem co Cię zaskoczyło

ocenił(a) film na 10
transformator3d

Reasumując. Film ten dla Ciebie był nieporozumieniem, bo grał w nim Foxx. "Gdyby nie ten fakt film byłby piękny". Bez komentarza.
Straszny to bełkot z Twojej strony i słaba argumentacja. Nie można oceniać niczyjej twórczości po studium jego zachowań. Bezsens.

ocenił(a) film na 9
nanobug

No i jeszcze trzeba słuchać trochę muzyki poza umpaumpa w dyskotece, lub recytowanych (często nie do rytmu) tekstów w shit-hopie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones