PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96506}

Ray

7,9 55 205
ocen
7,9 10 1 55205
6,8 17
ocen krytyków
Ray
powrót do forum filmu Ray

Uwielbiam filmy biograficzne muzyków, chyba dlatego, że jest w nich dużo muzyki. Tutaj także co chwila możemy posłuchać jakiegoś nowego przeboju, a wszystko jest wspaniale zgrane z fabułą i wydarzeniami.
Ponadto wręcz genialny Jamie Foxx, wydaje się, że to oryginalny Ray, a nie podróbka. Zasłużył na tego Oscara.
Myślę, że to wzór dla przyszłych reżyserów filmów biograficznych. 9/10

ocenił(a) film na 7
litwosxd

film za długi. po 2 h juz było nudnawo. oczywiscie aktorstwo swietne. kondensacja na 15,-2 spowodowałaby tylko moja wyzsza ocenę. a tak - sredniawo.

ocenił(a) film na 9
kapral11

Hmmm, a mnie wciągnęło i dla mnie nie jest za długi, nawet za krótki, bo pomija kolejne 40 lat życia Raya.

ocenił(a) film na 9
litwosxd

Też bardzo lubię biograficzne o muzykach. A ten chyba póki co podobał mi się najbardziej. Ale chyba powstrzymam się od obejrzenia "biografii" Bimbera ;)

ocenił(a) film na 8
litwosxd

Zgadzam się i polecam wszystkim ten film. Świetna gra Foxx'a :)

litwosxd

Pamiętam, że w tym samym roku do Oscara był nominowany Johnny Depp a ja się oburzałam czemu go nie dostał, dzisiaj zobaczyła film Ray i rozumiem. Jamie Foxx zamienił się w Raya Charlesa, najlepszy film jaki z nim widziałam i jego najlepsza rola.

litwosxd

Według mnie, jak na film biograficzny zbytnio zszedł na temat narkotyków i też odniosłem wrażenie, że momentami staje się nudnawy, ale na plus kapitalny Foxx i klimat. Generalnie fajny, choć subiektywnie Bird podobał mi się bardziej.

ocenił(a) film na 9
litwosxd

Film jest świetny. Pomijając bluesową muzykę i genialnego Foxxa jako Raya Charlesa, podobał mi się brak idealizacji głównego bohatera-pokazano go takim jakim był w rzeczywistości- mistrz bluesa na scenie, a prywatnie trochę nieodpowiedzialny, zagubiony i uzależniony człowiek.

ocenił(a) film na 9
sl4y

było dużo o narkotykach, bo chcieli pokazać jakie to ciężkie.
nawet zwykłe palenie papierosów jest ciężkie do rzucenia. ;)

ocenił(a) film na 6
radosnyradzio

Dokładnie każdy nałóg jest ciężki do rzucenia. W tym przypadku nałóg Raya był jednak bardziej destrukcyjny dla niego i jego bliskich i to chyba chciał przekazać autor..

ocenił(a) film na 6
litwosxd

Też lubię ten gatunek. Uważam że Foxx zagrał niezwykle realistycznie i przekonywająco. Film jak najbardziej doby i bez większych zastrzeżeń z drugiej strony nie zachwycił mnie i nie zrobił na mnie oszałamiającego wrażenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones