PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96506}

Ray

7,9 55 219
ocen
7,9 10 1 55219
6,8 17
ocen krytyków
Ray
powrót do forum filmu Ray

Mam nadzieję że po mimo prognoz na dzisiejszą noc Foxx Oscara za rolę pierwszoplanową nie dostanie. Nie rozumiem dla czego ten film w ogóle powstał. Jaki jest sens kręcić film o kimś kto jeszcze 3 lata temu grał i śpiewał na rozdaniu Oscarów. Choć by Foxx był najlepszą repliką Raya Chrlesa to i tak będzie tylko replika bo prawdziwy Charles już nie żyje. (Jednak Amerykanie niezwykle lubią takie zabawy ,konkurs na najlepszego sobowtóra Presleya, MerlinMonroe, Marlona Brando, Jima Morisona a teraz Raya Charlesa) Miejmy jednak nadzieję że wyjątkowo dzisiaj nie wygra genialne kabotyństwo lecz sztuka.

ocenił(a) film na 8
Voytek

A czymze jest aktorstwo jesli wlasnie nie jedna wielka sztuka przerysowywania swiata realnego badz fantazyjnego na szklany obraz?! - powiem szczerze, ze zaczynam watpic czy kolega pojmuje wogole sedno sztuki filmowej :)

cosmo

Tak zgadzam się ale nie kserowaniem rzeczywistości tak jak to jest zrobione w tym filmie. Bezsens.

ocenił(a) film na 8
Voytek

Nie wiem czy mówisz tylko o roli Foxa czy w ogóle o sensie powstania tego filmu.
Pomimo odrobiny jak zawsze amerykańskiego szlifu ten film jest na pewno warty by go obejrzeć. Ray nie został pokazany tu (jak np ma to miejsce w dziennikach motocyklowych) joko diament bez skazy ;)
A akurat ten okres życia Raya jest uniwersalną historią z której każdy dla siebie coś tam może wyciągnąć. No i ten dramat z dzieciństwa, który podobbnie jak np w Aviatorze (choć moim zdaniem dużo lepiej pokazany) będzie miał wpływ na przyszłe życie muzyka... Jest w tym coś fajnego i świeżego w kinie amerykańskim. To wszystko razem wzięte spowodowało, iż nie miałem jakiegoś problemu oglądając grę Foxa naśladującego Raya (co moim zdaniem nie było takie łatwe jak Tobie się wydaje..) poza tym uważam że zagrał jednak lepiej niż Leo i to Fox zasłużył na tego oskara moim zdaniem bardziej.
pozdrawiam

Voytek

v00jtek mdli mnie od postow tego pokroju. Podpisuje sie pod 1 riposta.

ocenił(a) film na 8
Krasnolud

no na to to już nikt nic nie poradzi...
trzeba do gastrologa ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones