PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96506}

Ray

7,9 55 219
ocen
7,9 10 1 55219
6,8 17
ocen krytyków
Ray
powrót do forum filmu Ray

I tak jak ktoś niżej już napisał - tak właśnie powinna wyglądać biografia muzyka. Film zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie jak np The Doors Olivera Stone'a.

Bardzo rzadko daję dyszki, ale z racji tego, iż jest to najlepszy film tego typu jaki widziałem, z czystym sumieniem wystawiam 10/10.

użytkownik usunięty
rog3r

The Doors tez genialny choc Ray Charles to bardziej moje muzyczne klimaty.
Lubie Raya i Doorsow muzyke dlatego daje 10/10.
Szczerze dziwie sie ze ludzie nie sluchajac takuej muzy ogladaja fimy dla zwyklego pozerstwa by napisac
wspaniala gra lub rezyseria.Debilizm bije od was na mile pseudo krytycy.

ocenił(a) film na 8

Podziwiać w tym filmie można wiele rzeczy, aktorstwo, muzykę, reżyserię itd. Jesli ktoś jednak takiej muzyki na ogół nie słucha zwraca większą uwagę na inne aspekty, jak np. genialna biografia przekazana w postaci filmu albo dobry scenariusz. Muzyka akurat w tym filmie oczywiście była nieodłącznym elementem, ale muzyki Raya można posłuchac sobie chociażby na Youtube. Pozerem nie nazywaj kogoś kto nie jest fanem takiej muzyki, lecz film zrobił na nim ogromne wrażenie.

użytkownik usunięty
aniela_alfons

Z reguły dzieciom i nastolatkom nie mam zwyczaju odpisywać ale dla Ciebie zrobię wyjątek.
Rozumiem że kogoś spoza wąskiego kręgu odbiorców muzy takiej jak blues, soul lub jazz biografia np Raya Charlesa może nie interesować.
Rozumiem że mimo wszystko kogoś ten film nakłoni do sięgnięcia chociażby bo jakiś utwór wymienionego wyżej artysty.
Niestety żeby zrozumieć lepiej film trzeba mieć, choćby znikome pojęcie o tym czego lub kogo dotyczy.
To tyle ode mnie w temacie bo na dalsze polemiki pod tym postem nie mam ochoty.

ocenił(a) film na 8

Biografia Raya Charlesa właśnie może zainteresować osoby spoza kręgu słuchaczy owej muzyki i to było sensem całej mojej poprzedniej wypowiedzi.........

Podążając twoim tokiem myślenia najlepiej przed obejrzeniem przeczytać całą biografię i przesłuchac kazdą piosenkę A co!
Przecież film biograficzny nie jest po to żeby to wszystko przekazać,pokazać i opowiedzieć historię życia poprzez film..... -..-

Raczej każdy debil skojarzy przed obejrzeniem, że to muzyk i że jest to biografia. Włącza film i dowiaduje się o tym czego dotyczy, może nawet stanie się jego fanem. Na tym to polega - odkrywanie i poznawanie nowych ludzi, nowych gatunków muzyki itd...........

Jeśli ograniczasz się tylko do tego, że oglądasz lub czytasz biografię tylko tych osób które znasz TO POZDRAWIAM.

użytkownik usunięty
aniela_alfons

Po co mi oglądać film który jest biografią np jakiegoś zjadacza kotów z włochami na głowie jak moje łonowe?
Nie mówiąc już o jakieś Pani z parówką zamiast muszelki?
Jeden lubi ser a drugi jak mi giry jadą jak ser, taka prawda do wszystkiego trzeba dorosnąć ale żeby dorosnąć potrzeba czasu.
Więcej pokory i cierpliwości życzę, młoda oglądaczko filmów.

ocenił(a) film na 8

hhahahaha jakiego zjadacza kotów? jakie parówki? hahahah nie wierzę

użytkownik usunięty
aniela_alfons

Czytaj Nergal i Conchita Kiełbasa, nie oglądasz Eurowizji???

ocenił(a) film na 8

Nie, przeciez to dno i 7 metrów mułu

użytkownik usunięty
aniela_alfons

http://www.youtube.com/watch?v=kEyg3RkSuZc

ocenił(a) film na 8

aha

użytkownik usunięty

dziwi mnie twoje podejście... uważasz, że biografie różnych znanych ludzi przeznaczone są wyłącznie dla odbiorców, którzy ich znali lub o nich słyszeli? ktoś kto nie miał pojęcia o istnieniu Raya Charlesa dzięki filmowi takiemu jak ten, może zainteresuje się bluesem, sięgnie po coś innego niż bełkot puszczany w stacjach radiowych... Skąd w ogole tyle jadu i złości? Zrozumiałabym, gdyby dziewczyna wystawiła 1 i napisała, że był beznadziejny... I nie zgodzę się z tym, że aby zrozumieć film, trzeba mieć pojęcie o tle rozgrywających się wydarzeń. Wiadomo, że odbiór takiego filmu byłby o wiele lepszy, a widz wyciągnąłby z niego więcej, ale nie o wszystkim i o wszystkich człowiek nauczy się w szkole, przeczyta w gazetach, obejrzy w telewizji. Takie filmy są potrzebne i wcale nie dla lansowania się, ale właśnie żeby poznać daną osobę, zainteresować się jej twórczością (choćby usłyszała w nim pierwszy raz jej największy przebój)

użytkownik usunięty
tolerancja91

Uważam że film powinien obejrzeć każdy, nie mniej jednak ta muzyka nie jest dla każdego, tolerancja to rzecz umowna w zależności od sytuacji...:-)

ocenił(a) film na 7
rog3r

8 mila też jest dobrą biografią

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones